ONLINE JEGYVÁSÁRLÁS

Aktuális hírek

2020.12.27.

ELTE Színháztudomány Mesterképzés indul

ELTE Színháztudomány Mesterképzés indul a 2021/2022-es tanév őszi szemeszterétől
A Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézet, valamint a Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet közreműködésével

A mesterképzési szak képzési célja:
A képzés célja olyan színháztudományi szakemberek képzése, akik elméleti és történeti nézőpontból is képesek mind szóban, mind írásban reflektálni a színházi esemény mibenlétére. Részletes ismeretekkel rendelkeznek az európai és a magyar dráma-, illetve színházkultúra történetileg és szociológiailag változó formáiról, kialakulásának folyamatáról. Tisztában vannak a különböző diszciplínák színháztudományi vonatkozásaival, járatosak a színházi üzem és menedzsment kérdéseiben, illetve megfelelő ismeretekkel rendelkeznek színháztörténeti kutatómunka végzéséhez. Felkészültek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.

Speciális célok:
kortárs fókusz, interdiszciplináris nézőpontok, független működés, kurrens kutatási háttér, nemzetközi kapcsolatok, szakmai gyakorlat, középpontban a jelen színházai és történeti hagyományaik

Oktatók:
Barda Beáta, Bartha Judit, Bengi László, Darida Veronika, Deres Kornélia, Fried Ilona, György Péter, Györffy Miklós, Imre Zoltán, K. Horváth Zsolt, Komáromi György, Müllner András, Nemes Z. Márió, Pikli Natália, Pintér Tibor, Remport Eglantina, Rényi András, Rozgonyi-Kulcsár Viktória, Schein Gábor, Schuller Gabriella, Simon Attila, Szilágyi Márton, Teller Katalin, Török Tamara, Zsadányi Edit

Munkarend és képzési idő félévekben: nappali képzés, 4 félév
Tanegységlista: elérhető itt.
Szakzárási követelmények dokumentuma: elérhető itt.

Jelentkezési határidő: 2021. február 15.

A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott képzési területek:
Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: a bölcsészettudomány, a művészet és a művészetközvetítés képzési területek alapképzési szakjai.

Továbbá: a pedagógusképzés, a társadalomtudomány, a jogi, a gazdaságtudományok és az informatika képzési terület alapképzési szakjai, valamint azok az alapképzési és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad. E szakok esetében a belépéshez a korábbi tanulmányok szerint szükséges minimális kreditek száma legalább 10 kredit az irodalomtörténet és -elmélet, művészettörténet és - elmélet, kultúratörténet és -elmélet, kommunikációelmélet és -gyakorlat, látványtervezés, drámatörténet-dramaturgia, színházi nevelés, rendezés, színészmesterség ismeretkörökből.

Felvételi:
Beküldendő dokumentumtípusok: A jelentkezőknek be kell adniuk egy önéletrajzot, egy motivációs levelet és egy szakirányú tudományos munkát. Az írásbeli szakasz pontszámát a benyújtott dokumentumok értékelésének eredménye adja. A motivációs levél indokolja a szakválasztást és ismerteti a szak elvégzésével kapcsolatos elvárásokat. Az írásbeli tudományos munka témája kapcsolódjon a színház vagy dráma területeihez, s feleljen meg a szaktudományos értekezés tartalmi és formai kritériumainak. Benyújtható például már megjelent vagy közlés előtt álló tanulmány, az alapképzésen készített szakdolgozat vagy két szemináriumi dolgozat. A jelentkezőnek írásban nyilatkoznia kell, hogy a benyújtott szöveg a saját munkája.

Szóbeli vizsga (felvételi elbeszélgetés): A felvételi elbeszélgetés keretében a bizottság a szakmai tájékozottság mellett a jelölt alkalmasságát, tudományos gondolkodásra való képességét vizsgálja.

Pontszámítás: Írásbeli pontszám: max. 25 pont. Szóbeli pontszám: max. 50 pont. Többletpontszám: max. 25 pont.

Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, OTDK igazolás, szakmai tevékenység igazolása, felsőfokú tanulmányi eredmények, nyelvvizsgát igazoló dokumentum.

- Esélyegyenlőségi maximális pont: 10 pont
         - fogyatékosság: 5 pont
         - gyermekgondozás: 5 pont
         - hátrányos helyzet: 5 pont
- 2. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 3 pont
- 3. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 5 pont
- 3. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 3 pont
- oklevél minősítése: 15 pont
- OTDK 1. helyezés: 3 pont
- OTDK 2. helyezés: 2 pont
- OTDK 3. helyezés: 1 pont
- Pro Scientia aranyérem: 5 pont
- megjelent/elfogadott tudományos publikáció: 3 pont
- részvétel tudományos konferencián: 3 pont

Max. támogatott kapacitás: 25 fő
Max. önköltséges kapacitás: 20 fő
Önköltség összege/félév: 375.000 Ft/félév

A tájékoztató pdf-formátumban is letölthető ezen a linken.

További információ:
MIKTI Titkárság: Aleku Sztefka
aleku.sztefka@btk.elte.hu
Tel: +36-1-411-6500/5113
web: letölthető itt...